Chris O'neill dyker upp i TV igen. Då ser du honom för första gången på länge...
Chris O'neill, 48, kommer återigen synas i SVT:s direktsändning den 6 juni, under Sveriges nationaldag.
Det var tidigare i vår som hovet kunde bekräfta att prinsessfamiljen återvänder till Sverige inför nationaldagen, bara månader innan deras officiella flytt tillbaka, i augusti.
Så påverkas Chris jobb efter flytten till Sverige
– Ja, som planerat kommer familjen hem till nationaldagen. Det är en väldigt speciell nationaldag 2023 och det är planerat att de kommer hem i junimånad, sa Margareta Thorgren då till Svensk damtidning.
Hovets informationschef kunde inte berätta hur länge familjen kommer stanna i Stockholm innan de åker tillbaka till flyttkaoset i Florida.
Chris O'neill kommer tillbaka till Sverige för att fira.
Chris O'neill syns i sändningen - nu är det fem år sedan sist
Och det är lite extra speciellt att Chris är med under firandet på Skansen. Han har lyst med sin frånvaro senaste åren.
Sist vi såg Chris vid Sollidenscenen med familjen på nationaldagen var 2018.
Nu kommer vi alltså återigen se finansmannen på första parkett bredvid prinsessan Madeleine och vi är säkra på att resten av kungafamiljen är stormförtjusta i Madeleines makes beslut att delta.
Prinsessan Madeleine med maken Chris O'neill under nationaldagen 2018.