På söndagen fick vi se hela kronprinsessfamiljen samlad på Inre borggården på Stockholms slott för att fira Victorias namnsdag tillsammans med svenska folket.
Alla fyra var på strålande humör den soliga förmiddagen och matchade dessutom i fina vinterkappor i grått och beige. Victoria och Estelle bar till och med identiska fejk-pälsjackor och var så fina bredvid varann!
Prins Daniel var riktigt stilig i marinblå kappa, halsduk och mössa och svarta skinnhandskar.

Kronprinsessfamiljen fullkomligt strålade vid söndagens firande!
Foto: Karin Törnblom/TTPrins Daniel visar upp lyxköpet – värd nästan 300 000 kronor
Prinsen har alltid varit stilsäker och ser alltid lika flott ut oavsett om han bär kostym eller något mer avslappnat som jeans och t-shirt.
Den som tittar extra noga lade nog märke till att Daniel visade upp sin exklusiva klocka på namnsdagsfirandet.

Daniel visade upp sin fina Rolex-klocka dagen till ära!
Foto: Karin Törnblom/TTDet var för drygt sju år sedan som Daniel investerade i en riktigt lyxig klocka – närmare bestämt en Rolex Daytona i helguld, rapporterade Expressen då.
Och sedan dess verkar han även ha skaffat sig ännu en – men istället i helstål. Denna klocka såg vi exempelvis prinsen bära under Victoriagolfen på Öland i somras.

Daniel såg riktigt sportig ut under Victoriagolfen i somras!
Foto: Mikael Fritzon/TTOch det är ingen billig accessoar vi pratar om.
Prislappen?
Drygt 300 000 kronor.
Kungafamiljen älskar Rolex-klockor
Daniel är inte den enda i kungafamiljen som valt att investera i en klocka från det exklusiva märket.
Även Chris O'Neill, prinsessan Sofia och prinsessan Madeleine är ägare av Rolex-klockor.

Kungligheterna älskar fina klockor!
Foto: Karin Törnblom/TT