Kungavännen Aje Philipson, 82, bekräftar plastikoperationen: "Blev väldigt bra"
Aje Philipson har länge varit en av kung Carl Gustafs närmaste vänner.
Nu avslöjar han att han har genomgått en plastikoperation för Svensk Damtidning – och berättar hur resultatet blev.
Aje Philipson bekräftar plastikoperationen
När Aje Philipson fick ta över familjeföretaget Philipson Bil AB under 1970-talet blev det starten på en imponerande karriär som affärsman.
Men förutom att vara en landets mest välkända företagare är Aje Philipson också nära vän till kung Carl XVI Gustaf sedan en lång tid tillbaka.
I veckan dök Aje Philipson upp på premiären av Alexandra Charles film "Alexandra – syns vi inte finns vi inte" och nu har han avslöjat något för Svensk Damtidning som vi inte visste innan!
Mest sett
"Blev väldigt bra"
När Svensk Damtidning får en pratsund med Aje Philipson under fredagen avslöjar han att han har genomgått en plastikoperation för att ta bort påsar under ögonen.
– Ja det stämmer. Jag har tagit bort påsarna under ögonen. Jag tyckte resultatet blev väldigt bra. Vill man vara fin får man lida pin, berättar han.
Foto: TT










