Se nya bilderna! Sofia dyker upp i nya favoritlooken
Det är klart att prinsessan Sofia har fått en ny favoritoutfit. Precis som många där ute är hon ett stort fan av en blommiga klänningar i sommar.
Det är inte första gången i år vi ser Sofia rocka den tidlösa stilen. Även på Polarpriset i år dök hon upp i blommigt.
Vilken sommardröm!Prinsessan Sofia dök upp med ett glatt humör. Hon närvarade under finalen av Funkisfestivalen även ifjol.Prinsessan och artisterna i Funkisfestivalen 2023.
Deltagarna i årets final av Funkisfestivalen fick chans att ta bild och snacka en stund med den glada prinsessan.
Prinsessan Sofia tillsammans med deltagarna då hon besöker Funkisfestivalen på Stockholm Waterfront.
Foto: TT
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Svensk Dam följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.