Prins William och makan Catherine ska resa över till USA efter deras första statsbesök tillsammans i Kanada, nu ryktas det också om att de ska besöka paret Beckam i Los Angeles.
Den 30 juni ska det nygifta paret bege sig till Kanada på sitt första gemensamma statsbesök. De ska resa runt i landet och besöket slutar i Onatrio, efter det väntar en tur över till Kalifornien den 8 juli för ett tre dagar långt besök i USA.
Det sägs också att paret planerar att hälsa på vännerna David och Victoria Beckham under vistelsen i Kalifornien, i alla fall menar tidningen People att så är fallet.
Av Agneta Nisbeth
Foto: Stella Pictures
Läs även:
Här kan ni läsa alla våra artiklar om William och Kate››
Catherine på shoppingrunda – vardagen åter för prins Williams maka››
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Svensk Dam följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.