Helena Segers glädje över Zlatans lyxbeslut!

Zlatan Ibrahimović har en spännande framtid.

Zlatans stora hemlighet – inte ens Helena Seger visste

Brand logo
Zlatans stora hemlighet – inte ens Helena Seger visste

Det var i juni som Zlatan Ibrahimović, 41, meddelade att han bestämt sig för att lägga ner fotbollskarriären och spelade sin sista match för Milan.

Detta efter flera decennier som en av världens bästa fotbollsspelare genom tiderna.

– Från och med i morgon är jag en fri man, sa han då under en presskonferens.

Spekulationerna efter Zlatans kryptiska ord

Inför den sista matchen hyllades Zlatan av supportrarna och rördes till tårar. Även efter matchen följde en avtackningsceremoni.

Efter att spelaren tagit emot mängder av applåder inne på San Siro höll han ett känslosamt tal – och avslutade med en mening som har väckt spekulationer.

– Det är dags att säga hej då till fotbollen, men inte till er.

Det blev känslosamt när Zlatan hyllades av supportrarna.

Helena Segers glädje över Zlatans lyxbeslut!

Under senaste tiden rapporterar flera italienska medier om att Zlatan eventuellt kommer att fortsätta arbeta med Milan, men ha en annan roll.

Enligt sajten Calciomercato ska han ha haft möten angående detta med ägaren Gerry Cardinale under veckan som gått. Det skulle troligen röra sig om en ny, skräddarsydd roll med titeln ”team manager”.

Detta är givetvis fantastiskt roliga och spännanade nyheter för Zlatan och hela familjen!

Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Svensk Dam följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.