Kristin Kaspersens lycka – visar upp relationen med kända profilen: "Magisk"
Kristin Kaspersen, 55, har genom åren blivit en av Sveriges mest hyllade och folkkära programledare och profiler.
Vi har sett henne leda program som Let's Dance, Fångarna på fortet och Idrottsgalan – alltid med samma professionalism och härliga utstrålning.
Dessutom har hon en podcast där hon öppnar upp om sitt liv, och uppdaterar regelbundet sin Instagram, där hon har över 283 tusen följare som älskar ta del av hennes vardag och tankar.
Kristin Kaspersens dejtingliv hålls privat
Något som Kristin däremot föredrar att hålla privat är hennes romantiska relationer.
Mellan åren 2003–2009 levde hon ihop med programledaren Hans Fahlén, som hon fick sonen Leon med 2004.
Och under 90-talet var Kristin och idrottsmannen Martin Lamprecht ett av kändissveriges hetaste par. Tillsammans fick de sonen Filip Lamprecht, född 1997, som är en känd profil idag.
Men under senare år har Kristin inte haft några offentliga relationer, utan istället valt att fokusera på familj, vänner och karriär.
Visar upp lyckan med kollegorna
En sak som är säker är iallafall att Kristin har många starka vänskapsrelationer, som hon gärna delar med sig av!
Nyligen publicerade programledaren Sofia Wistam ett inlägg på Instagram, med lite behind the scenes material från inspelningarna av den nya säsongen av programmet ”Race Across The World” som har premiär på HBO Max och Kanal 5 torsdagen den 4 september.
På bilderna blir det tydligare än någonsin vilken otroligt fin relation kollegorna har till varandra – och i kommentarsfältet fortsätter den kärleksfulla stämningen.
"Underbart att få träffas igen gänget!❤️", skriver Magdalena Forsberg.
"Sååå underbart att träffa alla igen!! ❤️Ni är helt galna😆", skriver Tobias Karlsson.
"Bästa gänget! 😍", skriver Tobbe Blom.
"Tack för en magisk dag och för alla skratt🙏❤️❤️", skriver Kristin Kaspersen.