Populärt: NYTT! Korsord Drottning Silvia Kronprinsessan Victoria Prins Daniel Prinsessan Madeleine Prinsessan Sofia Marius Borg Höiby

Sanna Nielsen, 40, bekräftar lyckan – som man anat: "Inte lång tid kvar"

14 okt, 2025, 07:00
Sanna Nielsen och Joakim Ramsell
Sanna Nielsen bekräftar lyckan hon känner – och säger samtidigt att den stora dagen närmar sig med stormsteg!
Annons
Sanna Nielsens hemliga kärleksknep med Joakim RamsellBrand logo
Sanna Nielsens hemliga kärleksknep med Joakim Ramsell

Sanna Nielsen, 40, har byggt upp ett imponerande CV under sina nära 30 år i rampljuset – och även privat är det full rulle.

Sedan över 15 år tillbaka är Sanna ihop med musikern Joakim Ramsell, och 2021 välkomnade de sonen Gibson till världen.

Om man vill få uppdateringar kring Sannas liv kan man söka sig till artistens Instagram, och det är också här hon bekräftar lyckan!

Sanna Nielsens familjebesked

Sanna har en intensiv sommar i bagaget med Diggiloo-turné där hon gjorde comeback efter 20 år, och med sig hade hon sambon och sonen:

Annons

– Det gör att allt känns mycket lugnare, och det är såklart väldigt härligt, sa Sanna då till Svensk Damtidning.

Mest sett

Nu i höst och vinter väntar ett nytt äventyr som Sanna berättade om redan i våras – hon ska göra en julshow med musikkollegan Robin Paulsson på Amiralen i Malmö.

Nu närmar sig premiärdagen med stormsteg, den 20:e november är det dags, och i takt med det bekräftar Sanna lyckan hon känner på nytt:

– Är rejält taggad på att julshowa med Robin Paulsson snart! Det är ju faktiskt inte så lång tid kvar. Jag övar och övar här hemma och min son, snart 4 år säger "Du är tokig mamma". Det tar jag som en komplimang.

Annons

Sanna förbereder sig för nya vardagen

Ja, som man redan anat är Sanna exalterad över julshowen som nu bara är runt hörnet, och hennes glädje tycks öka för varje dag som går.

Sanna nämnde hur hon förbereder sig inför julshowen redan i somras när Svensk Damtidning intervjuade henne om Diggiloo:

– Vi har semester och sen så jobbar vi inför min och Robin Paulsson julshow på Amiralen i Malmö. Vi stänger ett kapitel och öppnar ett nytt.

Foto: TT

Annons