Carolas avslöjande från inspelningen av "Stjärnorna på slottet"
På Instagram delar Carola flitigt med sig av sin tid på slottet. Att artisten trivs är tydligt. Så här skrev hon tidigare i veckan:
"Många fina samtal, skratt, tårar, starka känslor, väldigt god mat utav Tareq och proffsigt tv-team på alla sätt".
Den härliga stämningen tycks fortsätta även efter att kamerorna slutat rulla, underhållningen verkar skådisen Per Andersson stå för.
"Ja, kära nån.. det går hett till när kamerorna stängs av efter en lång men fantastisk dag med David Lagercrantz i centrum", skrev Carola under tisdagskvällen.
Hon fortsätter:
"Då drar Per igång en skrattfest efter middagen då han berättar en av sina anekdoter från en av sina många turnéer med olika artister.. och jag skrattar mig hes igen".
På video får vi se hur Per dansar och sjunger, och mycket riktigt kan Carola inte hålla sig för skratt.
Carola och Per åkte till Bäckaskog slott tillsammans i Carolas husbil, och kanske blev det tält för de nyfunna vännerna?
– Jag pratade lite med Carola. Vi var inne på en idé om vi skulle åka dit två dagar innan och tälta utanför slottet, så man får bästa rummen. Det spånas, sa Per till Mölndals-Posten i maj.