Soraya Lavasani visar upp barnlyckan – glädjen är total!
Soraya Lavasani har varit en av TV4:s uppskattade programledare i flera år nu.
När hon inte guidar tittare genom Nyhetsmorgon umgås hon allra helst med familjen.
Nu visar hon upp den stora barnlyckan hon känner!
Soraya Lavasani visar upp barnlyckan!
Soraya Lavasani är en aktiv användare av sociala medier och delar ofta med sig av livet både framför och bakom tv-kamerorna.
TV4-stjärnan är gift med maken Ralph Olsson sedan nio år tillbaka.
– Jag är världens lyckligaste människa! Igår fick jag gifta mig med den stora kärleken i mitt liv, min älskade Ralph Olsson. Tack till dig min älskling och tack till alla vänner, släkt och familj för en oförglömlig dag som vi kommer att bära med oss i våra hjärtan för alltid, skrev hon på sin Instagram 2016 när hon och Ralph blivit äkta makar.
Tillsammans har de upplevt barnlyckan två gånger om med dottern Bianca och sonen Winston som de lever tillsammans med i Österåker utanför Stockholm.
Nu visar programledaren upp hur en dag med barnen kan se utt!
Glädjen är total!
Soraya Lavasani som är en frekvent användare av plattformen Instagram visar då och då upp hur en dag hemma med barnen kan se ut.
Nu när solen är framme verkar det vara att cykla som är favoritaktiviteten. Soraya är en närvarande mamma och har tidigare berättat hur viktigt det är för henne.
– Min största oro är såklart att det ska hända mina barn något. Att de ska skada sig eller bli sårade av livet. Samtidigt kan jag ju inte skydda dem från smärta, det hör ju livet till. Så jag vill försöka rusta dem genom att skapa en fin relation oss emellan så att de vet att jag alltid finns där, oavsett, har Soraya tidigare berättat i en intervju med Hemmets Journal.
Foto: TT, Instagram/Soraya Lavasani