Madeleines lyckliga hemlighet ute – möts av jubel!

Prinsessan Madeleine
Prinsessan Madeleine avslöjar något speciellt!

Sofias galna prislapp • Avslöjat: Kungliga jättefester i år! • Källa: Harry & Meghan i kris – 3 kungliga snackisar vecka 2!

Brand logo
Sofias galna prislapp • Avslöjat: Kungliga jättefester i år! • Källa: Harry & Meghan i kris – 3 kungliga snackisar vecka 2!

Prinsessan Madeleine slutar aldrig att överraska oss. Nu har hon gjort ett privat avslöjande – som får hennes följare att jubla.

Prinsessan Madeleines favorit avslöjas

2025 var ett speciellt år för Madeleine. Det var då hon gav sig in i skönhetsbranschen och lanserade hudvårdsmärket MinLen.

– Barn och tweens och tonåringar ser så mycket tutorials på TikTok som de vill följa. Men de använder alldeles för starka krämer och jag ville hitta bättre alternativ, sa Madeleine på pressträffen i Düsseldorf där Svensk Damtidning var på plats.

I höstas lanserades produkterna i Sverige under ett event i Stockholm, och nu avslöjar Madeleine en hemlighet – hur hon bäst parar en av hennes egna favoriter från märket:

På MinLens Instagram går att läsa:

"Varm choklad, fluffiga marshmallows och perfekt läppvård med Liptastic Balm".

Det är tydligt att många av prinsessans följare håller med:

"Det ser så mysigt ut och ger en fin känsla ❤️", skriver en person.

"Underbar!", skriver en annan.

Prinsessan Madeleines familjemys

Det här är inte första gången vi får ta del av Madeleines trick för att göra vinterhalvåret lite ljusare och roligare.

I julas delades ett klipp på henne och prinsessan Adrienne som bakade pepparkakor – och i samma inlägg avslöjades Madeleines knep för att göra julen lite extra fin.

Nu är julen över för den här gången – men familjemyset hemma på Hovstallet lär fortsätta. Om bara några veckor fyller äldsta dottern Leonore 12 år– och därefter dröjer det inte länge innan det är dags för Adrienne att firas. Vilken lycka!

Foto: TT

Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Svensk Dam följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.