Men den fina morgonen hade också en lite dyster inramning. Adrian tycks ha haft det lite för roligt på rollerblades.
På Instagram berättar Charlotte:
"Alvin hade julshow på morgonen…vilken start på dagen!!! Älskart! ♥️🫶🏻 sedan till akuten med en förmodligen bruten hand… lille Adrian kämpar tappert mot tårarna. Rollerblades…..suck🙈".
Alla föräldrar vet hur tufft det är när ens barn inte är på topp. Samtidigt verkar Adrian redan må bättre.
Ja, på Charlottes story får vi se hur sonen ändå ler stort med sin nygipsade arm, och hon själv låter inte allt för omskakad i sitt inlägg.
Det är ju så här livet med barn är och Charlotte som har två äldre söner, Angelo, 19, och Alessio, 18, har varit med förut!
Adrian verkar redan må bättre vilket såklart gör mamma Charlotte och pappa Anders glada.
Charlotte Perrelli och Anders Jensen bor inte ihop
I söndags fick vi även se Charlotte och Anders i Hellenius hörna vilket gav en härlig inblick i deras vardag.
Ja, bland annat avslöjade Charlotte något intressant om deras boende-situation:
– Mitt hem just nu är ju Marbella, svarar Charlotte till sist. Men var Anders bor, det vet jag inte riktigt…, sa hon då med ett skratt.
– Ja, jag flyter lite. Jag flaxar lite runtom Europa. Jag jobbar ju ganska mycket i Europa fortfarande och sen har jag en dotter i Sverige så det blir naturligt att jag flaxar lite.
En intensiv ekvation med andra ord men Charlotte och Anders verkar ändå klara vardagen galant!
Foto: TT, Instagram/laperrelli
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Svensk Dam följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.