Lasse Kronérs nya beslut med kärleken Carina – visar upp stora lyckan
För några år sedan stod det klart att Lasse Kronér hade hittat en ny kärlek!
Nu har han och hans flickvän tagit ett nytt steg i sin relation – och visar upp lyckan för alla!
Lasse Kronérs nya beslut med kärleken
Lasse Kronér är programledaren som har vunnit svenska folkets hjärtan genom program som Bingolotto, Doobidoo och Smartare än en femteklassare.
Någon annan vars kärlek Lasse lyckats vinna är flickvännen Camilla Simonsson, som han bekräftade för Aftonbladet att han var tillsammans med i somras.
Länge hölls identiteten på Lasses kärlek hemlig, men i en intervju med Alex Hartelius på Svensk Damtidning 2023 öppnade han upp om relationen.
– Jag hoppas hon är ganska nöjd med mig fortfarande. Jag är väldigt hemma, jag mår väldigt bra i livet med den personen jag har hos mig och vi funkar väldigt bra ihop. Det är bara positivt, sa han då.
Mest sett
I somras fick vi en glimt av Lasse och Camilla tillsammans när de besökte vännerna och paret Lotta Engberg och Mikael "Soldoktorn" Sandström, något som förevigades med en bild på Instagram.
Nu står det klart att Lasse och Camilla tagit ett nytt steg i sin relation och visat upp sin lycka för alla.
Visar upp stora lyckan
Både Lasse och Camilla har som sagt hållit låg profil med sin relation under flera år. Men nu har de visat upp sin kärlek för alla!
När det var premiär för Mysteriet Myrna Vep på Kajskjul 8 i Lasses hemstad Göteborg i början av oktober kom han och Camilla dit tillsammans och lät sig fotograferas.
På bilden syns Lasse med armen om Camilla och båda ler stort. Nu har paret alltså tagit ett nytt stort steg och visat upp sin kärlek för alla. Så fint!
Foto: TT










