Linda Lindorffs kärlek till Lykke är så tydlig. Det blir tydligt på programledarens nya bild – och dottern är mamma upp i dagen!
5 saker du inte visste om Linda Lindorff
Efter reklamen: 5 saker du inte visste om Linda Lindorff
Vi är vana att se henne på TV4 men Linda Lindorff, 50, har såklart ett liv utanför tv-rutan.
Om dagarna hittar man henne i villan på Lidingö utanför Stockholm som programledaren är så glad i:
– På Lidingö finns gott om villor som är betydligt finare, men vi vill aldrig flytta. Vi har lycka i det här huset, det känns viktigt, har hon sagt till Leva & Bo.
Här bor hon med maken Jacobs och barnen Lykke, 15, Wilhelmina, 13, och Benedicte, 9.
Ibland får vi glimtar av döttrarna på Instagram och nu har det hänt igen. Lykke är så lik sin kändismamma!
Linda har ju blivit något av en kärleksguru i och med Bonde söker fru och det syns även privat.
Maken Jacob har hon varit gift med i 14 år. Linda visste direkt att han var den rätta.
Programledaren har till och med sagt att hon var osäker på om hon ens ville ha barn innan hon träffade sin kärlek.
Men det blev alltså tydligt när hon föll för Jacob. I dag har de som sagt tre underbara döttrar, som börjar bli rätt stora.
Det tar Linda även till vara på i sitt senaste Instagraminlägg. I samband med Lykkes 15-årsdag skriver hon:
"Idag fyller hon 15 år - vår älskade Lykke. Stor nu ju. Du är ju så fin, klok och rolig att hänga med. Mycket skratt och driven som få. Ja oj så vi älskar dig. Nu ska det firas i dagarna tre. 🎊🎁🎈🎉💕".
På bild får vi se Lykke och visst ser man vem som är hennes mamma? Dotter och mor är kusligt lika!