Pernilla Wahlgren hindras från sin semester –inväntar hjälp mitt i krisen

Pernilla Wahlgren hindras från sin semester – inväntar hjälp mitt i krisen

Foto: TT / Instagram @pernillawahlgren

Åhh nej, allt fick sättas på paus!

Skådespelaren Christina Schollin – vilken makalös karriär!
0:53

Efter reklamen: Skådespelaren Christina Schollin – vilken makalös karriär!

(0:53)

Slå på ljud

Pernilla Wahlgren har varit i full gång med showturné med sitt hybrisgäng på teatrar och konserthus över hela Sverige. De har framfört föreställningen "Pernilla Wahlgren har hybris" för över 100 000 besökare nu. Snacka om succé!

Nu verkar realitypersonligheten tillika artisten unnat sig lite semester och åkt till varmare breddgrader.

Pernilla har självklart tagit en resa till sitt kära Marbella och sitt nya, lyxiga hus, Casa Pina.

Der är ju trots allt höstlov för sonen Theo som fått ta med sig ett gäng kompisar till Marbella. Så roligt för hela gänget att få umgås i semesterparadiset!

Pernilla Wahlgren kan stoppas från Allsången – hemliga dokumentet avslöjar

Har semester med föräldrarna

I Marbella befinner sig även Pernillas föräldrar Christina Schollin och Hans Wahlgren. De verkar också uppskatta lite avkopplande ledighet med barn och barnbarn.

Trots att besöket i Marbella verkar innebära mycket nedvarvning och avkopplande tid finns det ändå tillfällen då Pernilla får käppar i hjulen och lite hinder. Som igår när hon var allra mest redo för något gott att äta.

Pernilla skriver att allt fick ett stopp pågrund av att hon inväntade hjälp med ett lås!

Pernilla tvingas invänta hjälp av en låssmed.

Foto: Skärmdump Instagram @pernillawahlgren

"Då skulle man precis gå och äta, men får vänta låssmed i en halvtimme istället...!"

Åhh, så frustrerande att fastna i sådana situationer! Hoppas det löste sig och att gänget fick käka middag till slut!

Pernilla Wahlgren brister ut i gråt i tv – efter bråket med Bianca

Foto: TT/Skärmdump Instagram @pernillawahlgren