Furstinnan Charlenes nya bild med barnen – kusliga detaljen
Under sin sjukdomstid tvingades Charlene vara ifrån barnen Gabriella och Jacques, 7, i flera månader.
Tufft för Charlene men framför allt tufft för tvillingarna som såklart saknade sin sin mamma enormt.
Nu tar Charlene igen tiden med sina barn och hittills tycks de haft en underbar sommar!
Förra veckan kunde vi till exempel se att tvillingarna ägnat sig åt segling och belönat med medaljer:
"Prins Jacques och prinsessan Gabriella fick sitt "Seadventures Summer Camp"-diplom i eftermiddags för att ha avslutat en vecka med segling och ökad medvetenheten om den marina världen som anordnas av Yacht Club of Monaco", gick då att läsa på hovets Instagram.
På bild får vi se en glad furstefamilj och i kommentarsfältet uppmärksammas en särskild detalj – hur kusligt lik Jacques är sin mamma:
"Jag älskade varje sekund av att förbereda min prinsessa för hennes fösta officiella event", skriver hon då på Instagram.
Det här inlägget från Instagram går inte att visa just nu. (E01)
Någon vecka tidigare blev det ett fartfyllt besök på Disneyland Paris för tvillingarna. Alla barns dröm!
Foto: TT
Vi baserar våra artiklar på verifierade källor, officiella uttalanden samt egna intervjuer. Svensk Dam följer de pressetiska reglerna. Krönikor och analyser uttrycker skribentens egna åsikter. Läs mer här.