För ganska precis ett år sedan friade miljardären Filip Engelbert, 52, till modeikonen Sofi Fahrman, 42.
Sofi är en av Madeleines närmaste vänner och hon bodde i New York samtidigt som prinsessan.
När Madeleine gick igenom det infekterade uppbrottet från Jonas Bergström, 42, fanns hon där och stöttade.
Och nu har prinsessvännen alltså gift sig – i lördags sa hon "ja" till sin techmiljardär i stadshuset i Stockholm. Sofi bar en magisk bröllopslook i form av en byxdress från märket Safiyaa.
Sofi Fahrman har gift sig med Filip Engelbert
Sofi och Filip har varit ett par i fyra år och sedan i går är de man och hustru.
"18.12.2021 Sofi Filip", skriver Sofi på Instagram.
I kommentarsfältet gratulerar kändiseliten:
"Världens största grattis", skriver artisten Emilia De Poret.
"Grattis", skriver tv-profilen Carolina Gynning.
"Stort grattis", skriver tv-profilen Bathina Philipson.
LÄS MER: Jonas Bergströms lyxliv efter uppbrottet med Madeleine
Betyder det här att Madeleine, som ju bor i Florida, missade sin bästis vigsel? Nej, inte nödvändigtvis.
Under måndagen ska prinsessan vara på svensk mark för att utföra ett uppdrag i kungens tjänst. Hovet har inte velat avslöja vilken dag prinsessan landar.
Filip Engelbert – en av Sveriges rikaste personer
Filip är grundare till sajten Avito, ryska motsvarighet till Blocket, och räknas till en av Sveriges rikaste personer.
– Jag gillar att han har ett busigt, varmt och finurligt sätt och ett starkt ”doer”-tänk som tilltalar mig, har Sofi tidigare sagt om Filip till Amelia.
Sofi har dottern Lily, 7, sedan en tidigare relation.
LÄS MER: Kärlekskarusellen i societeten chockar alla
LÄS MER: Leonore och Nicolas – så olika som syskon kan bli
LÄS MER: Därför har prinsessan Madeleines barn så ovanliga namn